Chrome Video Problemi

Google’ın popüler tarayıcısı Chrome’daki mp4 videolarını oynatmada bir hata mevcut. Video bir hata yüzünden siyah bir görüntü olarak gösteriliyor, fakat seste herhangi bir problem yok.
Not: Problem aşağıdaki kısa çözüm ile düzelmediyse, sayfanın altındaki detaylı çözümü deneyiniz.

Problemin Sebebi

Benim gibi çift ekran kartlı bir dizüstü bilgisayarınız varsa veya Chrome ile uyumsuz bir ekran kartınız siyah video ekranı ile karşılaşmanız mümkün.

Problemin Çözümü

Chrome Video Problemi çözümü için şu adımları uygulamanız yeterli.

  1. Site adresi girer gibi chrome://flags/ adresine girin. Bu sayfa Google Chrome’un gelişmiş ayarlarını gösterecektir.
   Chrome Video Problemi
  2. Donanım ivmeli video kod çözümünü devre dışı bırak. Windows, Chrome OS
   Kullanılabilir olduğunda donanım ivmeli video kod çözümünü devre dışı bırakır. #disable-accelerated-video-decode Seçeneğini Devre dışı bırakın.
   Chrome Video Problemi - Çözümü
  3. Chrome Video Problemi ni çözdünüz. Tarayıcınızı yeniden başlatın. Aşağıdaki video çalışıyorsa artık bu sinir bozucu hatadan kurtuldunuz.

Alternatif Çözümler,

 • Öncelikle Chrome eklentilerinizi gözden geçirin. ” DivX Plus Web Player HTML5″ kuruluysa eklentiyi kaldırın, eklentiyi kaldırmakta sorun yaşıyorsanız Program Ekle Kaldır adımından Divx i sisteminizden kaldırın.
 • Kulağa saçma gelse de Internet Explorer versiyonunuzu 10 olan son versiyona yükseltin. Eğer bekleyen bir güncellemeniz varsa Windows Update ile sisteminizi güncelleyiniz.
 • Eğer sisteminizde Divx yüklü değilse yükleyin. (İlk adım ile çakışan bir öneri olsa da, ekran kartları farkı yüzünden işe yaradığı görülmüştür.
 • Eğer sorununuz halen çözülmediyse alternatif bir tarayıcı kullanabilirsiniz, Firefox, Ice Dragon, Opera gibi bitmek bilmeyen tarayıcı listesinden birini seçebilirsiniz.